Zaznacz stronę

O Firmie

Profil
Panda Security jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań zabezpieczających opartych na technologii cloud (chmura). Produkty firmy dostępne są w 195 krajach w 23 językach, a korzysta z nich już ponad 30 milionów użytkowników na całym świecie. Panda Security to pierwsza firma z branży IT Security, która wykorzystała możliwości Cloud Computing wraz z technologią Kolektywnej Inteligencji. Ten innowacyjny model ochrony każdego dnia automatycznie analizuje i klasyfikuje tysiące nowych próbek złośliwych programów. Gwarantuje to firmom i użytkownikom domowym najbardziej efektywną, proaktywną ochronę przeciwko zagrożeniom pochodzącym z Internetu, przy minimalnym wpływie na wydajność systemu. Panda Security posiada 56 przedstawicielstw na całym świecie, w tym siedziby główne mieszczące się w USA na Florydzie i w europejskiej centrali w Hiszpanii.

Produkty i rozwiązania
Panda Security oferuje szereg produktów dla przedsiębiorstw i użytkowników domowych: oprogramowanie zabezpieczające oraz urządzenia i technologie umożliwiające centralne zarządzanie zabezpieczeniami. Firma wprowadziła również pionierskie rozwiązanie polegające na uruchomieniu pierwszego programu antywirusowego, który zapewnia ochronę w chmurze (Cloud Computing) – Panda Cloud Antivirus.

Osiągnięcia w dziedzinie technologii i innowacji
Od ponad 20 lat Panda Security koncentruje się na innowacyjności i rozwoju technologii w globalnej branży zabezpieczeń. Obecnie jest uznaną, międzynarodową firmą z oddziałami w 56 krajach. W 2009 roku firma została uznana za lidera w zakresie Cloud Computing – Panda Security | The Cloud Security Company.

Naszą misją jest rozwój innowacyjnych rozwiązań bezpieczeństwa do ochrony systemów komputerowych użytkowników przed wszelkimi rodzajami zagrożeń.

2017 Opracowanie najnowszej wersji Panda Adaptive Defence 2.4, rozszerzonej o dynamiczną technologię ochrony przed exploitami, zapewniającej stały monitoring aktywności urządzeń oraz identyfikację znanych i nieznanych zagrożeń tego rodzaju.
2016 Wprowadzenie modułu Advanced Reporting Tool (ART) do Panda Adaptive Defence, umożliwiającego organizacjom wykrywanie i monitorowanie nietypowych zachowań i ataków w firmowej sieci.
2015 Uruchomienie pierwszej usługi zabezpieczeń IT, łączącej pełną ochronę antywirusową (EPP) i najnowszą technologię wykrywania i zabezpieczania przed zaawansowanymi zagrożeniami (EDR) z możliwością analizy wszystkich uruchomionych aplikacji, niezależnie od ich wcześniejszego sklasyfikowania – Panda Adaptive Defence 360.
2014 Wprowadzenie w produktach dla użytkowników domowych inteligentnego silnika XMT Smart Engineering, zapewniającego najwyższy poziom wydajności i skuteczności wykrywania i blokowania zagrożeń.
2013 Panda Security pierwszym producentem, który proponuje nowe podejście oparte na trzech strategicznych elementach: Cloud Computing, Big Data i Behavioral Analysis. Na tej koncepcji bazuje Panda Adaptive Defence. Zarządzanie usługą do monitorowania aplikacji to nowatorskie podejście w przeciwieństwie do tradycyjnego systemu wykrywania szkodliwego oprogramowania na bazie białych list i czarnych list.
2012 Panda Security pierwszą firmą antywirusowa oferującą zdalne zarządzanie i monitorowanie urządzeń końcowych w firmie lub organizacji z poziomu konsoli w chmurze – Panda Cloud System Management.
2011 Wprowadzenie pierwszej, opartej na chmurze platformy internetowej, ułatwiającej zarządzanie i kontrolę nad wszystkimi posiadanymi rozwiązaniami antywirusowymi Panda Security – Panda Cloud Partner Center.
2010 Panda Security, jako pierwsza firma branży zabezpieczeń, oferuje pełną ochronę w chmurze przed nowymi i pojawiającymi się zagrożeniami, świadcząc usługi w czasie rzeczywistym – Panda Cloud Protection.
2009 Wprowadzenie na rynek pierwszego w historii programu antywirusowego, który zapewnia ochronę w chmurze – Panda Cloud Antivirus. Rozwiązanie ugruntowuje pozycję firmy jako lidera technologicznego w tej nowej kategorii.
2008 Wprowadzenie linii produktów detalicznych oferujących hybrydowy system ochrony: Łącząc tradycyjne rozwiązanie oparte na sygnaturach z ochroną w chmurze, wykorzystującej zbiorową wiedzę Kolektywnej Inteligencji.
2007 Opracowanie i wprowadzenie na rynek pierwszego systemu Kolektywnej Inteligencji, technologii cloud, która jest w stanie automatycznie klasyfikować, analizować i dezynfekcji tysiące nowych odmian złośliwego oprogramowania przetwarzanego codziennie w PandaLabs. To rozwiązanie pozwala firmie reagować na nowe zagrożenia w czasie rzeczywistym.
2005 Premiera nowego rozwiązania SaaS (Security as a Service) – Panda WebAdmin.
2004 Premiera pierwszego systemu HIPS (Host Intrusion Prevention System) z technologią TruPrevent i jej autonomicznym modułem analizy behawioralnej dla wszystkich rodzajów komputerów, stacji roboczych i komputerów domowych.

Panda w Polsce
Panda Security jest obecna w Polsce od 2001 roku. Od początku działalności młody i ambitny zespół pracowników wspiera użytkowników, dbając o jakość oferowanych usług, sprawność i niezawodność serwisu, a także o owocną współpracę z wieloma partnerami. Wszystkie rozwiązania Panda Security są wspierane przez serwis pomocy technicznej obsługiwany przez profesjonalny zespół ekspertów. Nasze rozwiązania są dostępne dla klientów domowych i biznesowych dzięki rozwiniętej sieci dystrybucyjnej, do której należy m.in. firma Omegasoft (www.omegasoft.pl).